Meme başı akıntısı
Yücel Sokak No:6 1. Levent Nisbetiye Mahallesi 34340 Beşiktaş İstanbul

Duodenal Switch

Duodenal Switch neden tercih edilir?

  • Cerrahi müdahaleler içerisinde istatistiki olarak en kapsamlı kilo verme yöntemi
  • Diyabet (Seker hastalığı), yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve yüksek trigliserit için en uygun yöntem
  • Yüksek kaloriyle beslenen hastalar için en etkili çözüm
  • Midenin "pyrolik kapağı" korunduğu için hazımsızlığa yol açmaz
  • Midenin GHRELIN (açlık hormonu) üreten kısmı alındığından açlık hissi ve iştahta azalmaya yol acar
  • Aşırı kilolu hastalar da kelepçe ve Gastrik Bypass yöntemlerine göre daha ustun kilo vermenize yarar.

Duodenal Switch prosedürü (ayrıca düşey gastrektomi, biliopankreatik yanıltma, DS ve BPS-DS olarak da bilinir) tüketilen içecek miktarını sınırlandırdığından kilo vermeyi kolaylaştırır. (düşey gastrektomi ile midenin boyutu ufaltılır) ve böyle vücuda giren kalori miktarını da azaltır (duodenal kapakçık) Duodenal Switch ameliyatı metabolizmayı doğrudan etkilediğinden daha fazla kilo kaybına yol acar ve özellikle aşırı kilolara bağlı diyabet, hipertansiyon ve yüksek kolesterol hastalıkların tedavisinde daha etkili bir yöntemdir. Yağ emilimini azaltan bir uygulama olduğundan yağlı yiyecekler tüketen hastalar için özel olarak geliştirilmiş bir metottur.

Ameliyat, oldukça beceri istediğinden dünyada yalnızca bir kaç cerrah (elliden az) tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Yağ emilimini yavaşlatması yönünden metabolizmaya olan etkileri daha belirgindir, böylece uzun dönemde kilo vermeyi kolaylaştırır ve yardımcı olur. Kilo vermeyi sağlayan 4 ameliyat metodu arasında en etkilisi olmasına rağmen ameliyat sonrası riskleri daha fazla olabilir. Yağ emilimi yavaşlamasının uzun vadedeki etkileri, metodun ustalık gerektirmesi ve ameliyat sonrası uzun tetkik dönemi yüzünden yaklaşık olarak dünyada sadece 50 bariatri cerrahi bu operasyonu gerçekleştirebilmektedir.

http://obezitecerrahi.istanbul/donations/duodenal-switch/